אכילת חמין משחררת

הפחתת גזים מהקטניות בחמין

מכיוון שחמין לרוב כולל בתוכו המון קטניות, וכידוע קטניות ידועות בסגולתן לעורר גזים או בשפה העממית יותר "פלוצים", אני שמח להביא לכם כאן מספר טיפים שיעזרו לכם להפחית באופן משמעותי את כמות ההפרחות שהקטניות יגרמו לכם ולשאר המסובין לאחר אכילת חמין.

טיפ מס' 1

השריה ארוכה של קטניות מרככת אותם, מגדילה את נפחם וגורמת להפחתת הגזים שהם ייצרו בעת עיכולם. הוספת כף של סודה לשתיה על כל חצי קילו קטניות, תפחית באופן הרבה יותר משמעותי את הגזים.

טיפ מס' 2

לאחר השריית הקטניות למשך יממה בערך (חשוב במיוחד בשעועית) שוטפים אותה ממי הסודה ומשתדלים לייבש אותה מהמים, ולאחר מכן מכניסים למקפיא. הקפאת הקטניות זה שלב חשוב בתהליך הפחתת הגזים בעת אכילת קטניות ובנוסף מאפשר שימוש בקטניות לכל בישול מתי שחפצים ולא רק לבישול חמין בשבת. כדאי לסדר את הקטניות מראש במנות מסודרות בשקיות נפרדות וכשרוצים לבשל שולפים מנה לסיר וכך מאוד נוח לבשל.

טיפ מס' 3

זה טיפ מאוד בריא שכן מלבד הפחתת הגזים יש בו גם תועלת בריאותית. הנבטת קטניות (כאשר צומח מתוכן נבט) זה תהליך שגורם להפחתת הגזים ובנוסף לנבט יש סגולות בריאותיות ומזינות. אז הנבטת קטניות מתבצעת לאחר השרייתם ולפני הכנסתם למקפיא. לאחר ההשרייה, צריך לסנן את המים ופשוט כל כמה שעות להרטיב את הקטניות שוב ושוב ושוב, לאחר יום או יומיים אמורים לצמוח נבטים קטנים מתוך הקטניות.

דרך אגב הסיבה לשחרור גזים בעת אכילת קטניות היא מכיוון שבקטניות מצוי חומר שחיידקי המעיים מאוד אוהבים לאכול ותוצר הפירוק שלהם הוא גזים. בתיאבון!